Retro kontratakuje

Dzięki staraniom Marcina Kuflowskiego w dniach 14-15 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie (ul. Konstytucji 3 Maja 4) odbyła się druga edycja Retro Team Marathon, zaliczanego do cyklu turniejów eliminacyjnych Grand Prix Polski Teamów. Zwycięzca otrzymał aż 197 PDF w cyklu GPPT!. Turniej rozgrywany był z rangą OTT***, co przełożyło się na 284 aPKLe. Rozdań dużo, a czasu mało, więc harmonogram jest był napięty i na nikogo nie czekaliśmy!

O turnieju

Dlaczego retro? Zagraliśmy jak za dawnych lat - rozdania tasowane ręcznie, tradycyjna skala VP - bez ułamków. Zamiast pierniczków - protokoły i zgłaszanie wyników do sędziego komputerowego. Dlaczego maraton? W sobotę zagraliśmy 10 rund 8-rozdaniowych, w niedzielę 7 rund takich samych. Dla chętnych w piątek wieczorem dodatkowo 30 rozdań turnieju zapoznawczego na rozgrzewkę.

Retro Teamy graliśmy z podziałem na dwie fazy. Zaczynamy w sobotę rano od eliminacji (rozstawienie pętelkowo w grupach, a potem na dochodzenie z opóźnieniem jednej rundy), a już wieczorem czołowe drużyny przeszły do fazy pucharowej, zaś pozostali walczyli w swissie. Odpadający z pucharu wchodzą do swissa i grają dalej.

Dodatkowo w swissie prowadziliśmy klasyfikację handicapową - od sumy VP drużyn odjęliśmy dwukrotność sumy WK czterech najlepszych zawodników w drużynie. Zwycięzca swissa miał 285 VP, ale w klasyfikacji handicapowej był bez szans po odjęciu 132 VP.

Wpisowe

Organizator ustalił wpisowe od osoby jak następuje:

Retro Team Marathon Opłata podstawowa Rejestracja do 8 października*
opłata normalna 120 + 10** zł 100 + 10** zł
opłata ulgowa *** 100 + 10** zł 80 + 10** zł
młodzież do lat 20 60 + 10** zł 40 + 10** zł
Zapoznawczy Turniej Par **** Opłata podstawowa
opłata normalna 30 zł
młodzież do lat 20 15 zł

* przysługuje zawodnikom, którzy do dnia 8 października dokonali imiennej rejestracji
** 10 zł na fundusz nagród turnieju finałowego GPPT
*** wpisowe ulgowe przysługuje jedynie zawodnikom z opłaconą składką PZBS i prawem do zniżek wg standardów PZBS (adnotacja „przysługują zniżki” w systemie MSC CEZAR)
**** w turnieju nie przysługują ulgi PZBS
Kwota uzyskana z wpisowego została w całości przeznaczona na nagrody